29 Eylül 2016 Perşembe

Hayal MimiKahve Telvesi bir mim yapmış, okurken hoşuma gitti bayıldım. Kimi mimlemiş diye baktım, bir önceki yazıma yorum yapan herkesi deyince eyyoooooo çığlıklarım arasında (mim yapmaya bayılıyom ben) mim'i sayfama taşıdım.
Mim'i okurken hayallere uygun olarak dinleyeceğimiz şarkı da bu .. tık


1- Hayal kurmaktan hoşlandığınız bir yer ya da zaman dilimi var mı?

İşsiz kaldığım o kötüüü piiis zaman diliminde belki de en kötü şeydi hayal kuramaz hale gelip hayallerimi yitirmem. İş hayatının ve günlük hayatın sorumluluk gerektiren normlarına bürünmediğim her anda hayal kurabilirim, günün içerisinde gerçek hayatın akışına gerektiği kadar tutunup (cep telefonuna bakarak durakta beklersiniz ama otobüsün geldiğini görürsünüz aynı zamanda gibi) zihnimin çeperlerinde geçmişe ve geleceğe yolculuk yapıp düşünmeyi, hayal etmeyi çok severim.Ama uyumadan önce mutlaka ve mutlaka hayal kurarım. Binmişim bi otobüse, binmişim bi vapura,binmişim bi trene,binmişim bi uçağa...elimde sadece sırt çantam ve kitabım...yarın sabah ömrümde ilk kez göreceğim ,ömrümde ilk kez sabahına uyanacağım bir yere gidiyorum. 
Bu  bana iyi geliyor.
2-En çok nelerin hayalini kurarsınız? 

Binmişim bi otobüse, binmişim bi vapura,binmişim bi trene,binmişim bi uçağa...Elimde sadece sırt çantam ve kitabım... Kimseyi kırmadan, üzmeden,ah'ı sırtımda kalmadan gitmişim. Çocuklarımın ikisi de çok iyi ve mutluymuş. Onlar kendi hayatlarının oluşumunda mutlu mesut eksiksiz başlangıçlar yaparken her ihtiyaçları olduğunda benim yanlarında olacağımı ve bana ulaşabileceklerii biliyorlarmış. Ben gidiyormuşum yepyeni ülkeler,şehirler,okyanuslar,renkler,lezzetler,insanlar tanımaya. Yürüyecekmişim kilometrelerce, bisiklete binecekmişim. Mülk edinmeyecek kendimi hapsetmeyecekmişim.
Bir de ev hayali kurarım çok. Kocaman..ya da küçücük.Eşyası az, hani nerdeyse yok ama şahane bi müzik seti var. Sonrasının detayları ruh halime, ihtiyaca göre değişiyor haliyle . Çiçeklerden hanımeli var sadece.


hem en güzel hayalim hem en güzel gerçeklerim onlar


3-Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi ? 

Komik bir şekilde evet.
O kadar ki,olacağı biliyorum da farkında olmadan onu mu diliyorum diye düşündüğüm oluyor bazen.
Hep derim : hayat bana adil davranmadı hep torpil geçti.
4- Henüz gerçekleşmemiş ama illa da gerçekleşecek dediğiniz hayaliniz var mı ? Anlatabilir misiniz?


Evvela çocuklarımın mutlu , esen,sağlıklı birer ömür kurduklarını  görmek öncelikli hayalim tabii.

Sonra Kahve Telvesi'nin hayalini aynen alıyorum "Balık kavağa çıkacak mı bilmem  ama milletçe feraha , huzura kavuşacağız. "

Sonra ,binmişim bi otobüse, binmişim bi vapura,binmişim bi trene,binmişim bi uçağa...elimde sadece sırt çantam ve kitabım...

Ben de bir önceki yazıya yorum yapan herkesleri mimlemiş olayım  e mi :-)

16 yorum :

 1. Ya ben sana bayılıyorum be kadın !!! Yazdıkların ne kadar doğal . Binmişim bi otobüse , binmişim bi vapura .... Sen hep mutlu ol e mi .. Sevgiler ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :-) )))))))
   Biz hep mutlu olalım be Kahve Telvesi
   Bize gülmeler, bize gitmeler yaraşır demek ki :D

   Sağolasın ,öptüm ben seni :D

   Sil
 2. Blogunuzu yeni keşfettim takibe aldım bende beklerim sevgiler :)
  pelorina.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Ya bayıldım bende yapabilirmiyim çok zevkliydi:))

  YanıtlaSil
 4. İnşallah hepsine kavuşursun Kadriye'cim, bu arada evde az eşya benim de olmazsa olmaz prensibimdir, ne kadar az eşyalı ev, o kadar güzel ev:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşayan nefes alan ev di mi Müjde
   İnşallah tüm güzel hayallerimiz gerçek olsun :)

   Sevgiler

   Sil
 5. Ay ne güzel mim. Ben de inşallah ilk fırsatta yapicam. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi merak ettim şimdi Nilgün, yap ben de merakla-keyifle okuyayım

   Sevgilerrrr

   Sil
 6. İnşallah tüm hayallerin gerçek olsun. Ben de yaptım mimi ama senin ki şahane olmuş... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgörün yüksek senin
   altıastarı tek hayal var elimde sırt çantam ve kitabım :p

   Sevgiler

   Sil
 7. Eşyaları at gitsin. Geçen gün annemin arkadaşının bilgisayarında sorun varmış, o da yardımcı olmam için aldı beni gittik. Koltuk takımı var salonda. Üçlü, üçlü, ikili, tekli, tekli. Öyle dolmuş ki teklileri köşeye dolmuş gibi arka arkaya dizmiş; şiki şiki babayı çekecek sanki.
  Dayanamadım söyledim. "Yer yok nereye koyayım." dedi. "Atın gitsin." dedim. "O nasıl şey ayol takımım bozulur hem kıyamam taş gibi mal." "Gönül köprüsü diye bir yer var belediyeye ait. Arıyorsun araç gönderiyorlar, bağışladığınız eşyaları ihtiyaç sahiplerine veriyorlar. Bence buradan iki takım çıkar, verin gitsin." dedim.
  Biraz duraksadı, anneme dönerek: "Ay çayını tazeleyeyim, elmalı kurabiyeden de yesene şekerim" dedi. Ben de annemden yediğim cimcikle kaldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bisküvimi kemirirken okudum seni, sonunda da kahkahayı basında bisküvileri püskürttüm :D
   şikişiki baba'cı teyzeyi öp benim için bi dahakine :D

   Sen ne alemsin yaaa :-) ))))

   Sevgiler

   Sil