16 Aralık 2016 Cuma

Müttefik-Allied

Olacak olan birden olur oluyor ya her zaman.
Bu da öyle bir şeydi.

Hani yazıya döksem nazarlara gelir bir sebepten dolayı bugün apartopar sinemaya gittim aslında ilk kez birlikte sinemaya gidecek olduğum ve bir arada olmaktan hoşlandığım 4 güzel hanım ile.Müttefik - Allied

Brad Pitt filmlerini pek sevmem. Truva'da aklımda sadece cömertçe sunduğu popo görüntüsü kaldığı için de olabilir. Toplasanız 4'ü geçmediğini düşündüğüm yüz ifadeleri için olabilir.Hani şahane bir oyuncu olduğunu düşünmedim hiç, çok yakışıklı mı bilmem ama öyleyse de benim henüz farkında olacağım derecede bir çekicilik yok kendisinde. 

Film Kazablanka'da başlıyor ve eski dönemde geçiyor. Kadın karakter güzel ve bana göre iyi bir oyunculuğu var. Kostümler, mekanlar,çekimler çok hoşuma gitti. Öyküsü akıcı,sürükleyici, sonunu  aşağı yukarı tahmin ediyorsunuz hani meraktan sizi deli etmiyor ama tahmin etseniz dahi keyifle izleyebiliyorsunuz.


Ben , elbette bu filmde de ağlayacak bir şey buldum.

İki casusun aşkını, insan olmanın dayanılmaz yükünü, aşkın engel tanımazlığının vurgusunu ele alan filmde anne olmanın insanı nasıl da çaresiz bıraktığı da var.


Çöle iniş yapılan sahnenin (en başlarda) çekimi çok hoşuma gitti. Renkler,açı hele sinema ekranında keyif vericiydi. 


Aksiyon ve macera ile başlayan öyküde birbirine eş seçilen iki casus bir suikastte yer alıyorlar. 


O arada gönüller birbirlerine kayıyor. "Sahada " olanların birliktelikleri profesyonel olan iki casusa da uymuyor olsa da ertesi günkü görevden sağ çıkamama ihtimallerine karşın son olması muhtemel günün akşamında , yarına "keşke" bırakmama kararı alıyorlar ve bir kum fırtınasının ortasında olanlar oluyor.Sonra aşk, mutluluk,küçük tatlı sürprizler, hadi görmüştün ama bak yine Brad Pitt'in poposu filan derken kocaman bir düğüm ile karşı karşıya geliniyor. 

Brad Pitt yani Mr Vatan'ın yaşadığı stres, aşkı - görevi-hayati tehlikeleri arasında acilen yapmak zorunda olduğu seçimler "hadi artık ne olacaksa olsun"lara götürebiliyor sizi.Sonunu  anlatmayayım ama soran olursa söylerim.
Sonunu  sorduğumda "izle de gör ip ucu vermeyeyim" diyenler beni deli eder. Bilmek istiyorum ki soruyorum di mi? Bu da benim özgürlüğüm olsun yani ayyyy..
Filmde bir de lezbiyen çift var ki akışta yerini, vermek istediği mesajı  anlamış değilim. Hani "neden ki" diye soruyor insan.

İzleyenlere şimdiden iyi eğlenceler dilerim.


18 yorum :

 1. Ben seviyorum bu adamı yaaa:D İzleyeyim ben de:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevenleri çoğunlukta Bahar, izle bakalım sen ne diyeceksin :-)

   Sevgiler

   Sil
 2. Brad ile Angelina'nın boşanmasına sebep olan da bu filmmiş eğer yanlış aklımda kalmadıysa Kadriye'ciğim. Casusluk filmlerini severim, sıkmaz insanı, Brad Pitt'in fazla filmini izlemedim, galiba bir tane Nazi'li filmini izledim sanırım. Beğenmiştim. Çok yakışıklı:) 30 yaş genç olsam sanırım platonik aşkım olurdu:))))
  Çok teşekkürler senin film tanıtımlarını çok seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani bunu da anlamış değilim Müjde, lokanta işleten adama sen başkasına yemek yaptın diye trip atmak gibi bişi olsa gerek.
   Yalnız aklıma direkt kum fırtınası ortasında arabada olan sahne ile Mr Vatan'ı telefonda konuşturmama sahnesi geldi :p
   30 yaş genç olsam yine Robert Redford derdim yaaa :-))

   Sevgiler

   Sil
 3. Çok acıklıymış diye duydum ben de. Gitsem mi bilemedim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Buralı Olmayan,

   Yan sırada ağlayan bir kadın vardı ne yalan söyleyeyim.
   Arka sırada da , yanındaki körmüş gibi habire olanı biteni anlatan vardı "bak araba geldi, aaa adam silahıı çıkardı, perdeyi çekiyor kadın" şeklinde.
   İşin içinde çocuk oldu mu ben direkt duygusala bağladığım için bana pek aldırma derdim ama evet duygusal bir film

   Sevgiler

   Sil
 4. O hatunu çok severim.

  Brad Pitt de tatlıdır şimdi. Gerçi en sevdiğim filmi hangisi diye düşündüm de bulamadım. Ah, buldum, komik ve şabalak olduğu filmdi, bir tabancanın peşinden koşturmaktaydı. Hani Julia Roberts'le oynuyordu. Gerçi katil daha karizmatikti ama o filmi sevmiştim :) Adı tabii ki aklıma hâlâ gelmedi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Brad Pİtt'in şabaklak olduğu filmi kaçıramam bulup izleyecem Handaaaan ahahahahahhahaa :-)))))))))

   Sevgilerrrr

   Sil
 5. marion cotillard çok iyi oyuncu yaaa. bu filmi duymadım. netten izlerim amaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Çağla, konuyla ilgili bir otorite sayılmasam da marion cotillard'ın oyunculuğunu beğendim.Hem hüzünlü hem neşeli hem seksi hem anne rollerinin hepsinin hakkını verdi .

   Sevgiler

   Sil
 6. Sürekli görüp bir türlü izlemediğim filmle bu kez de blogunuzda karşılaştım. İlgi çekici bir anlatımınız var, merak ettim, izleyeceğim. :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygusal düşüşlerde olmadığın bir zamanda izlemekte fayda var Oksijensizm, azcık sarsabiliyor :-)

   Sevgiler

   Sil
 7. Angelina Jolie ile ayrılmalarına sebep olan film diye kaldığı için aklımda merak etmiştim. Evet iğrençim biliyorum ama dedikodu kime zevk vermez ki?:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gıybetin dibine vuralım be Kadriye, başka türlü çekilir mi bu hayat :-))))))))))))
   Tüm hayatları kamera önünde boşver, iki kelam da biz etsek ne çıkar

   Sevgiler

   Sil
 8. bi film izleyesim geldi :):)

  YanıtlaSil
 9. ay bi dakka son anda Kadriye hanımın yorumunu gördüm..Yahu gıybetsiz bir dünya düşünülemez kiii:):) iki lafın belini kırmadan aaa aşkolsun :):) ahahaa yüzüm asıktı kahkaha attım şu an yahu Allah iyiliğinizi versin emi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kahrolsun gıybetsiz ömürler pirenses ahahahahhahahahaaa :-))))))))))))))))
   asma yüzünü
   gel kadıköy'e kahve ısmarliiim sana?

   Sevgiler

   Sil
 10. Bu filmi ben de izlemeyi çok istiyorum, Sevgili Piti Piti izlemek için değil ama :)))
  Oscar adaylarına girme ihtimali az da olsa bulunduğundan :)))
  Bu sene birlikte yorumları düzeceğiz inşallah seninle :)))

  YanıtlaSil